Yüzümde aşırı sivilce oluşuyor. Ne yapabilirim?

Uzmanına SorunCategory: Cilt HastalıklarıYüzümde aşırı sivilce oluşuyor. Ne yapabilirim?
Soru Yönetici 3 ay önce soruldu

Merhaba kızlar. 32 yaşındayım ve yüzüm sivilce sebebiyle mayın tarlası gibi oldu. Son 1-2 aydır abarttı iyice pütür pütür şişiyor günlük sirke ve maden suyu ile siliyorum akşamları biraz iyi geliyor ama kalıcı etki yok. Var mı bu durumu yaşayıp kurtulan

2 Yanıt
Selma Ulusoy Yönetici3 ay önce

 
Aztec Secret Indian Healing Clay keşfedilmemiş bir mucize adeta. Bu maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Haftada bir kez düzenli olarak uygularsanız sivilcelere elveda diyebilirsiniz. Türkiye’de var mı bilmiyorum bana Amerika’da yaşayan bir arkadaşım getirmişti. Ama sanırım amazondan bulabilirsiniz.
Cildinizi, köpük yüz temizleyicilerle her gün düzenli olarak temizleyin. Bir de çay ağacı yağını düzenli olarak cildinize uygulayın. Bu cildinize tazelik hissi verecek ve mikropları temizleyecektir.
Bunun dışında aşırı yağlı, baharatlı ve acılı yemeklerden uzak durun. Fast food ve tatlıları hayatınızdan çıkarın. Sağlıklı bir şekilde beslenin.
Uyku düzeninize mutlaka dikkat edin.
Aşırı alkol ve kafein almaktan kaçının.

Cilt Bakımı Yönetici3 ay önce

Merhaba, bende sizinle benzer yaşlardayım. Ne kadar kimyasal krem, tonik, temizleyici kullansam da asıl çözümü gül suyu ve kayısı çekirdeği yağı ile buldum diyebilirim. Herhangi bir makyaj temizleyici sonrasında tonik görevini yerini getirecek olan gül suyunu sürmelisiniz, sonrasında kayısı çekirdeği yağı ile değerlendirdiğinizde cildiniz temizleniyor ve inanılmaz bir parlaklık veriyor. Bir de kahve peelingi yaparsanız arada sıra da çok seveceğinizi düşünüyorum. 

Başa dön tuşu