Kaş Bakımı

Microblading Nedir? / 3D Kıl Tekniği Nedir?

Microblading nedir? Microblading yöntemiyle gerçek kaş görünümü nasıl elde edilir?
3D kıl tekniği olarak da bilinen Microblading hakkında bilgiler vereceğim.

Dolgun ve kalın kaşlar elde etmeyi hedefleyen baş döndürücü kaş ürünleri ve hizmetleri bulunmaktadır. Ancak yeni dönem bir tedavi var ki fırtına gibi esmeye başladı.

Microblading Nedir?

3D Kıl Tekniği, kaşın iç bölgesinin boyandığı dövmeden farklı olarak özel microblading kalemi ile kaşınıza tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü veren kıl yöntemidir.

Gerçekten işe yarıyor mu peki?

Sorularınızın cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

microblading

Microblading Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Microblading, bir çeşit kaş mimarisidir. Her yüz için en iyi şekli oluşturmakla ilgili olup her müşteri için tamamen özel bir yaklaşım diyebiliriz. Microblading, doğal bir görünüm için ince, saç benzeri vuruşlar oluşturmak için tasarlanmış manuel bir el aleti kullanan yarı kalıcı bir kozmetik prosedürdür. Microblading kaşın seyrek bölgelerini doldurmak, kaş şeklini tanımlamak ve geliştirmek için idealdir.

Microblading kalemi, uç kısmında 10-12 küçük iğneye sahip eğimli bir bıçağı olan ve uçlu kalem gibi etkin bir biçimde kullanılan alettir. Cilde nüfuz etmeyen ancak yüzeyi hassas bir şekilde çizen iğneler sayesinde aslında oldukça hassas bir işlemdir.

İğne, cilt için epidermi tabakasında medikal sınıf bir pigment ile çok ince ve doğal saç darbeleri yaratarak tüylerinize dokunur.

Microblading Yönteminin Dövmeden Farkı

Microblading, dövme işleminin aksine, derinin içine nüfuz etmez, kaşın yüzeyindedir. Bu yüzden kalıcı değildir ve renk 18 ay içinde kaybolur.

Vuruşlar, el iğnesi / bıçağı kullanıldığı için, herhangi bir dövmeden daha doğal ve daha incedir – bu teknikte derinliklerine nüfuz eden elektrikli bir alet yoktur. Bu nedenle, cildi çok derinden delen bir dövme tabancasının vızıltısı yerine sadece çizik sesi var.

Microblading’e Alerjiniz var mı?

Çok nadir karşılaşılsa da bazı pigmentlere duyarlı ve alerjisi olan insanlar için mümkün olabilir. Bu yüzden bu işlemi yaptırmadan önce alerjik bir durum olup olmadığını anlamak için ilgili uzmanınızdan çizik testi yapılmasını isteyebilirsiniz.

Microblading 3D Kıl Tekniği

Microblading 3D Kıl Tekniği Uygulaması

1. Kaş bölgesini temizlenerek tedaviye hazır hale getirilir.

2. İlgili bölge uyuşturulur. Uyuşturma işlemi için anestezik bir merhem kullanılır ve yaklaşık bu işlem 40 dakika sürer. Uyuşturma işlemi devam ederken işlemi yapan uzman renk örneklerini göstererek istediğiniz görünüm için en iyi rengi seçmenize yardımcı olur.

3. Uyuşturma işlemine geçmeden 10 dakika önce, yüz şeklini, simetriyi, yüz özelliklerini vb. dikkate alarak kaşların etrafındaki alanın ölçüsü alınır.

4. Daha sonra iğneleme işlemine başlanır –  her vuruş ciltte renk pigmentinin içeri girip yerleştiği yüzeysel bir çizgidir. Bu aşamada herhangi bir rahatsızlık duyulması halinde, ilgili bölgeye 5 dakika sonra etkili olacak bir başka hızlı uyuşturucu kremi tabakası eklenir.

5. Kalan son bir pigment katmanı eklenir ve bölge temizlenir.

6. 6-8 hafta içinde, pigmentin düzgün şekilde alınmadığı veya iyileşmediği boşlukları doldurmak için bir doldurma seansı vardır.

Microblading Nedir? / 3D Kıl Tekniği Nedir? 1

Microblading Doldurma Seansı Nedir?

Doldurma seansı 6-8 hafta sonra gerçekleşir. Bu seans, ilk vuruşların değerlendirildiği, başka çizik vuruşların eklendiği zamandır.

Microblading Doldurma Seansına Kadar Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakım sonrası talimatları uygulamanız gerekir.

Kaşlarınız, tahrişe neden olabilecek ancak tamamen normal olan bir dövme gibi iyileşmeye başlayacaktır. Önümüzdeki on gün içinde kaşlarınız renk değiştirecektir. Solmuş gibi görünebilir ancak bu tamamen normaldir. Nihai rengini ve şeklini yaklaşık 30 gün sonra ortaya koyacaklar.

Microblading İşlemi için Kaş Şekli Fotoğrafı Getirebilir miyiz?

Müşteriler, istedikleri kaş tarzı resimlerini getirebilir veya normalde günlük olarak yaptıkları kaş makyajıyla birlikte gelebilirler.

3D kıl yönteminde kaşın rengi çok önemlidir. Müşteriler genelde tavsiye edilenden daha koyu bir renk isterler fakat kaşın doğallığı için bir parça koyuluktan vazgeçmek daha iyi olabilir. Aynı zamanda mevcut renkten memnun kalınmaması durumunda daha koyu bir pigment doldurma seansında eklenebilir.

Microblading 3D kıl yönteminde doğru renk pigmenti seçimini sağlamak için cildinizin güneşe maruz kalmamasına işlem öncesi dikkat edilmelidir. Doğru rengi belirlemek için saç renginize, göz renginize ve cilt tonunuza bakılması önemlidir.

Kaşların her müşteriye özel doğru şekli alması için Microblading cetvel kullanılır.

Microblading Ne Kadar Süre Dayanır?

Microblading 12-18 ay arasında bir süre dayanır, ancak pigmentin ömrü cilt tipinize bağlı olacaktır.

Biraz daha fazla yağlı bir cilde sahip olan insanlar, takviyeye ihtiyaç duymadan önce 12 ay boyunca devam eder, ancak normal cilde sahip olanlar 18 aya kadar kullanabilir.

MİCROBLADİNG YÖNTEMİ İLE YAPILAN KAŞLARI MEMNUN KALMADIĞIMIZ TAKDİRDE BELİRTİLEN SÜRE GEÇMEDEN ÇIKARABİLİR MİYİM ?

Evet! İşlem esnasında kullanılan pigment iz bırakmaz veya kaşın kendi renginde renk solmasına izin vermez. Bir uzman tarafından kaşları çıkarmak için kullanılabilecek çözeltiler vardır.

Microblading 3D Kıl Tekniği

Microblading İşlemi Acıtıyor mu?

Uygulanan uyuşturma merhemi sayesinde işlemin kendisi acı verici değildir. Bazen insanların hissettiklerinden ziyade rahatsız bulduğu şey çizik esnasındaki bıçağın sesidir.

Kaşların iyileşme sürecinde ilk 7-10 gün boyunca gölgede %40 daha koyu olacağını bilmek ve anlamak çok önemlidir. 7-10 gün sonra, son renklendirmeyi görmeye başlayacaksınız.

Microblading Nedir? / 3D Kıl Tekniği Nedir? 2

Microblading İşlemini Yaptırmadan Önce Uyulması Gerekenler

1. 3D Kıl Yöntemini yaptırmadan bir hafta öncesinden kaşınıza hiçbir işlem yapılmaması gerekmektedir. Kaş aldırma, epilasyon lazer gibi uygulamalarda dahildir.

2. İki hafta öncesine kadar güneşin altında çok fazla zaman geçirmeyin.

3. İki hafta önce herhangi bir yüz bakımı veya peeling yapmayın.

4. Bir ay öncesine kadar herhangi bir A Vitamini ürünlerini kullanmayı bırakın.

6. Üç hafta öncesine kadar botoks yaptırmayın.

7. Bir hafta önce balık yağı veya E vitamini almayın (Bunlar, doğal kan incelticidir).

8. Üç gün öncesine kadar kaşlarınıza renklendirme, bakım yağı gibi kozmetik malzemeler kullanmayın. Makyaj dahil!


Microblading İşlemi Yapılacağı Gün Uyulması Gerekenler

1. Randevunuzdan 24-48 saat önce alkol almayınız.

2. 2 saat önce kahve içmeyin.

3. 24 saat önce aspirin almayın.


Microblading İşlemi Yapıldıktan Sonra Uyulması Gerekenler

İlk 1-7 Gün…

1. Kaşlarınızı her sabah ve gece suyla ve antibakteriyel bir sabunla hafifçe yıkayın. Asit içeren temizleyiciler kullanmayın.

2. İşlem yapılan kaşlarınıza her sabah ve gece çok az miktarda hindistancevizi veya kuşburnu yağı uygulayın.

Kaşlarınızın Enfeksiyon Kapmaması İçin Yapılması Gerekenler

Temiz bir yastık kılıfı kullanın.

4 hafta boyunca yüz bakımı, botoks yaptırmayın.

1 hafta egzersiz yapmayın.

1 hafta doğrudan güneş ışığından kaçının.

10 gün boyunca uzun, buharlı duşlardan kaçının.

10 gün boyunca yüzmekten kaçının.

Herhangi bir makyaj yapmayın veya iyileşene kadar kaşlarınızda cilt bakımı kullanmayın.

İyileşmekte olduğunuz 4 haftada cildiniz birçok farklı aşamadan geçecektir. İlk gün, görünüşlerini kesinlikle seveceksiniz. 2-5 günleri % 30-40 daha koyu ve daha kalındır. İlerleyen günlerde çizilmeniz gerektiğini tavsiye edebileceğiniz kuru ve kaşıntılı bir cilt göreceksiniz. Biraz hafif pislik veya lapa lapa hali yaşayabilirsiniz. Bazı vuruşlar kaybolur ve daha hafif vuruşlarla parlak bir cilt tabakası kalır, daha sonraki haftalarda tekrar görünür. Sabırlı olun, sürece güvenin ve mikro-uçlu kaşlarınızın iyileşmesine izin verin. 4-6 hafta sonra ücretsiz rötuşlar için geri döneceksiniz ve kaşlarınız mükemmel olacak.

İçerik faydalı mıydı?

Bu yazıya 1-5 arasında yıldız ile puan ver

Puan: / 5. Oy Sayısı:

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu