Mezuniyet İçin Makyaj Önerileri

O gün geldi mi? O halde mezuniyet için makyaj önerileri yapabilirim. Bu özel güne birbirinden farklı makyaj modelleri ile başlayabilir ve ışıltını herkese gösterebilirsin.

Heyecan ile beklenen mezuniyet gününe hazırlıklar özellikle kadınlar için büyük önem arz ediyor. Yıllarca hayali kurulmuş mezuniyet gününe ailelerin ve arkadaşların katılımı ile günün anlamı paylaşılarak en güzel gün ünvanı ile anılar defterinde yerine alıyor. Böylesine anlamlı ve özel günlere renk katacak mezuniyet için makyaj önerileri bulunuyor.

Mezuniyet günü öncesi bu seçenekleri prova ederek, mezuniyet gününde içiniz rahat bir şekilde sahnede yerinizi alıp, fotoğrafların yıldızı olabilirsiniz.

Mezuniyet için Makyaj Önerileri

mezuniyet için makyaj önerileri

Smokey Göz Makyajı

Smokey yani buğulu göz makyajı özel geceler ve mezuniyet kutlamaları için oldukça etkiletici bir seçenektir.

Hafif yapılmış bir buğulu göz makyajı ile makyajınızda gözlerinizi ön planda tutabilirsiniz. Yoğun yapılmış bir buğulu göz makyajı ile cesur bir görünüme sahip olabilirsiniz. Smokey makyajı renkli gözlü kadınların tercih edebileceği gibi koyu renk göze sahip olanlar da tercih edebilir. Göz çehresini daha büyük göstererek dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı için siyah göz kalemi, siyah far ve siyah rimel kullanarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

kızarmış yanaklar makyajı

Kızarmış Yanaklar Makyajı

Doğallık ve güzellikten yana olanlar kızarmış yanak makyajını tercih ederek taze bir görünüm sağlayabilir. Hayatınızda yeni bir başlangıç yapacağınız mezuniyet gününde kızarmış yanaklar ile doğal güzel görünerek günün tadını çıkarabilirsiniz.

Kızarmış yanak makyajı beyaz tene sahip olanlar için daha belirgin bir ton olabilir. Koyu tene sahip kadınlar bronz allıkları tercih ederek doğal görünümü sağlayabilir.

Kızarmış yanak makyajı ile doğan görünüm sağlamak için çok parlak olmayan pembenin herhangi bir tonu ile elmacık kemiklere yavaşça dokunuşlar yapılmalıdır.

zarif mezuniyet makyajı

Zarif Mezuniyet Makyajı

Doğal ve sadelikten yana olarak zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Mezuniyet için makyaj önerileri listemizde en çok tercih edilen makyaj modelidir.

Zarif bir makyaj için far tonunu hafif tutarak, cilt tonunuza uygun fondöten uygulaması ile çok kalın çekilmemiş eyeliner ve topaklanmamış maskara uygulanabilir. Ruj seçeneği olarak ise doğal tonlar bahar ayı için oldukça uygun olacaktır.

doğal görünümlü makyaj

Doğal Görünümlü Makyaj

Sizin için anlamlı ve özel olan mezuniyet gününde doğal görünümünüz ile farklılık yaratarak taze bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj uygulaması için uyguladığınız ürünlerin cilt tipinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Uyguladığınız fondötenin teniniz ile uyumlu olması ve yüzünüz ile vücudunuz arasında ton farkı olmamasına gayret göstermelisiniz.

Gözlerinizde doğallığı yakalamak için çok ince eyeliner uygulayarak şeffaf veya ince maskara tercih edebilirsiniz. Beyaz tenli bir cilt yapısına sahipseniz pembe alt tonlu allık uygulayıp, koyu tene sahipseniz hafif bronz uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız fırçayı hafif olarak elmacık kemiklerinize dokundurarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

göz büyütme makyajı

Göz Büyütme Makyajı

Göz yapısı küçük olanlar veya daha büyük göz görünümü ile dikkatleri gözlerine çekmek isteyenler mezuniyet için makyaj önerileri uygulamalarında yapacakları küçük taktikler ile bunu sağlayabilir.

Özellikle açık ten ve renkli göze sahip kadınlar için ideal bir göz makyajıdır.

Gözleri büyük gösterebilmek için far renginizi açık tonlarda tutmalısınız. Açık tonlarda göz kapaklarına sürülmüş bir far ile ince çekilmiş bir eyeliner uygulamasından sonra gözlerinizin bitişine siyah far ile hafif bir buğu verebilirsiniz. Fakat bu buğuyu gözlerinizin bitişinden sağ tarafa doğru ilerleterek uygulamanız önemli bir püf noktadır. Bu sayede gözleriniz daha geniş görünecektir. Buna ek olarak göz altınıza koyu renkli kalemler kullanmaktan kaçınmalısınız. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için beyaz kalem uygulayarak bu yapıyı sağlayabilirsiniz. Son olarak maskara kullanımınız ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

kırmızı dudaklar makyajı

Kırmızı Dudaklar Makyajı

Böylesine özel bir günde günün starı olup dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız kırmızı dudaklar tam size göre. Tercih edeceğiniz kıyafet siyah bir renkte ise kırmızı bir ruj ile oldukça çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kırmızı ruju uygularken dudak çehrenize doğru bir uygulama yaparak ruju dişlerinize ve yüzünüze bulaştırmadan güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ruj sürmeden önce dudağınıza hafif pudra uygulayarak sonrasında dudak kalemi kullanıp dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

romantik makyaj

Romantik Makyaj

Sizin için özel bir yeri olacak bu günde erkek arkadaşınız da size eşlik edecek ise veya romantik bir görünüm sağlamak isterseniz romantik makyaj tonlarını uygulayabilirsiniz.

Baharın gelişi ile bahar gibi görünebilmek adına renkli far tonlarını tercih ederek gözlerinizde ışıltılar ile parlayabilirsiniz.

Pembenin tonları ile göz makyajınızı tamamlayarak, mat bir ruj ile dudaklarınızda ahengi yakalayabilirsiniz.

Pembenin açık bir tonu ile göz kapaklarınıza far uygulaması yaptıktan sonra bir ton koyu pembe far ile gözlerinizin bitişinde bir buğu yakalayarak cıvıl cıvıl görünebilirsiniz. Gözleriniz ile uyumu yakalayabilmek adına far tonunuza yakın bir ruj tercih edebilirsiniz. Gece boyunca rujunuzu sürekli tazelemek zorunda kalmamak için kalıcı bir ruj tercih etmenizi öneririz.

gökkuşağı makyajı

Gökkuşağı Makyajı

Enerjinizi geceye yansıtarak çılgınlar gibi eğlenmek istiyorsanız bu makyaj tamda size göre. Mezuniyet için makyaj önerileri listemizde 2019 trendleri arasında yer alan gökkuşağı göz makyajı ile neşeli bir görünüm elde ederek mutluluğunuzu makyajınıza yansıtmanız mümkün. Gökkuşağı göz makyajı için turuncu kırmızı sarı ve tonlarında far uygulaması ile mavi veya rengarenk farları gözlerinizde uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınız ile birlikte göz altlarınıza da far uygulaması yaparak rengarenk gözler ile tüm ilgiyi üzerinizde toplayabilirsiniz.

asi gözler makyajı

Asi Gözler Makyajı

Hayatta yaşadığınız anlar makyajınıza yansıtmak istiyorsanız ve mükemmellik yerine farklı olmayı istiyorsanız asi gözleriniz ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Asi göz makyajını uygulamak için göz kapaklarınıza siyah far uygulayarak göz altlarınıza siyah kalem uygulayabilirsiniz. Gözlerinizden dışa doğru taşan bir eyeliner uygulayarak, alt kapaklarınızda siyah kalem ile bitiş çizgisini tamamlayabilirsiniz.

Gözleriniz ile birlikte kaşlarınızda bu tarzı yansıtmak için, kaşlarınızı tarayarak dağınık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Daha hırçın bir görünüme sahip olmak isteyenler siyah veya koyu rujları tercih edebilirler.

mezuniyet için makyaj tavsiyeleri

Mezuniyet İçin Makyaj Tavsiyeleri

Böylesine özel bir günde mutluluğunuza makyajınızın ortak olması için mezuniyet gecesi öncesinde muhakkak makyaj provası yapın. Bu sayede yüz tipinize uygun makyaj tonlarını seçerek sonrasında pişmanlık yaşamazsınız.

Mezuniyette giyeceğiniz kıyafet ile makyajınızı deneyin. Elbisenizin rengi ile uyumlu makyajı yapmanız güzel görünmenizi sağlayacak.

Saç şekliniz ile makyajınızı deneyin. Saçınızı açık veya toplu, düz veya dalgalı uygulayarak makyajınızı test edebilirsiniz. Aynı ton makyajlar farklı saç uygulamalarında farklı görünüşler sağlayacaktır.

Ten tonunuzu tanıyarak doğru tonlarda mezuniyet için makyaj önerileri uygulamaya özen gösterin. Yüz tonunuz ile vücudunuz arasındaki ton farkı doğal görünümden uzaklaştırarak yapaylıkta sizi itici gösterebilir. Bu nedenle doğru tonu yakalamak ürünleri almadan önce el bileğinizde ürün tonunu test edebilirsiniz.

Makyajınızın kolay akmaması için makyaj bazı ve sabitleyici kullanın. Bu sayede gece boyunca aynalara koşup zamanınızı makyaj tazelemek ile geçirmezsiniz.

Yüzünüze uyguladığınız aydınlatıcıları hafif olarak vücudunuzdaki açık bölgelere uygulayabilirsiniz. Bu sayede doğal teninizin parlak olduğunu hissettirerek fotoğraflarda ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Doğallıktan yana olun. Cildinize uygun olmayan ama denemek istediğiniz ürünler ile yaşınızı oldukça fazla gösterebilirsiniz. İlerde fotoğraflarınıza bakarak pişman olmamak için bu ürünlerden kaçının. Doğal bir görünüm ile de oldukça güzel, asil ve dikkat çekici olduğunuzu unutmayın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu