Makyaj Malzemeleri

Hepimiz hemen her gün makyaj malzemeleri ile günlük makyajlar yapıyoruz. Ama bu makyaj malzemelerini almak istediğimizde adını tam bilmediğimiz için anlatmakta zorlandığımız zamanlar oluyor. Hele ki her gün yeni bir ürün piyasaya çıkıyor. Makyaj malzemeleri ile makyaj yapmaya yeni başlayanlar ve uzun süredir yapanlar için geri kalmamak adına önceden biline gelen ve yeni çıkan bu malzemelerin isimlerini ve işleyişlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemeleri İsimleri

Göz Makyaj Malzemeleri

Kaş Kalemi

Makyaj malzemeleri arasında yer alan kaş kalemleri günümüzde oldukça popüler olarak kullanımda. Göz makyajınızın bir parçası olan kaş kalemi ile kaşlarınızda oluşan boşlukları kapatarak, kaşınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Açık ton bir kaşa sahipseniz açık kahverengi, koyu ton kaşa sahipseniz koyu kahverengi veya siyaha yakın tonlar tercih edebilirsiniz. Marka olarak Maybelline New York’un Tattoo Brow Micro Pen Tint kalemini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Far Bazı

Kalıcı göz makyajı için far bazı da makyaj malzemeleri arasında yer alıyor. Far bazı sayesinde hem daha uzun süreli hem de pigmentlerinin belirgin olduğu bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Far bazı kullanımı için The balm put a lid on it far bazını tercih edebilirsiniz. Farınızın göz kapaklarınızda daha belirgin olmasını sağlayarak gün boyu akma yapmadan canlı görünümünü korur.

Far

Gözlerinize renk katıp canlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız göz makyajınızda far kullanabilirsiniz.

Bir çok tondaki renkleri ile kızların hayran olduğu far paletleri makyajın duruşunu oldukça değiştiriyor. Gideceğiniz yere, giyeceğiniz kıyafete, saç tipinize veya o günkü ruh halinize göre bir çok ton uygulayabilirsiniz. Makyaj malzemeleri arasında önemli bir yer alan far paletlerinden simli veya pastel tonları ile NYX Professional Makeup’ ın Away We Glow far paletini tercih edebilirsiniz.

Far Uygulama Fırçası

Makyaj malzemeleri arasında far fırçaları da yer alıyor. Far uygulamak için kaliteli bir fırça istiyorsanız M.A.C 217 numaralı fırçayı satın alabilirsiniz. Farklı farları kullanıyorsanız far karıştırma fırçası kullanabilirsiniz.  Kullandığınız fırçalar sayesinde dokunuşları daha pürüzsüz yaparak doğru bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eyeliner

Göz makyajınızı belirginleştirmek için eyeliner önemli bir makyaj malzemesi. Kalem eyeliner, likit veya jel eyeliner gibi çeşitleri bulunuyor. Likit eyeliner kullanımlarınızı kolay yapabilmek için eyeliner fırçası kullanabilirsiniz. Keçe kalemler ile de oldukça kolay bir şekilde eyeliner uygulayabilirsiniz. Kalem eyeliner için L’oreal Süper Liner Perfect Slim eyelinerı tercih edebilirsiniz. Oldukça kalıcı ve güzeldir.

Göz Kalemi

Makyaj malzemelerinden bir diğeri ise göz kalemleri. Bir çok kadının çantasından eksik etmediği bir parça. Bir çok rengi ile farklı bakışlar elde edebilmeniz mümkün. Dağılmayan kalemleri tercih ederek pürüzsüz bir makyaj uygulayabilirsiniz. Göz kaleminizi eyeliner yerine de kullanabilirsiniz. Kalıcı ve dağılmayan bir göz kalemi için Maybelline New York Master Drama Khol Liner göz kalemini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TEN MAKYAJ MALZEMELERİ

Ten Makyaj Malzemeleri

Fondöten Bazı

Kusursuz bir cilt görünümünü doğru fondöten uygulayarak sağlayabilirsiniz. Cildinizin yağlanmaması ve lekelenmemesi için baz kullanabilirsiniz. Fondöten bazı sayesinde cildiniz nemlenerek makyajınız kalıcı olur. Fondöten bazı olarak L’oreal Paris’in Infaillible bazını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fondöten

Fondöten alırken öncelikle cilt tipinizi doğru tanımalısınız. Yağlı, kuru veya karma ciltlere göre uzmanına danışarak ürünleri deneyip almalısınız. Ton olarak ise doğal bir makyaj için kendi tonunuza en yakın olanı tercih etmelisiniz. Pürüzsüz görünen ve kapatıcılığı fazla olan Maybelline New York  Fit Me fondöteninin cildinize uygun olan tonunu seçip kullanabilirsiniz.

Fondöten Fırçası veya Süngeri

Cildinizdeki sorunları kapatmak için fondöteni doğru uygulayabilmeniz önemli. Fondöten uygularken fırçayı veya süngeri tek tek dokunuşlarla yüzünüze değdirerek yapmalısınız. Kuru ciltler için nemli makyaj süngerleri ideal bir kullanım olabilir. Nyx Proffessional Makeup Can’t Stop Won’t Stop süngeri fondöteni kolay uygulayabilmek için oldukça ideal. Eğer doğal bir makyaj istiyorsanız fondöten fırçası uyguladıktan sonra sünger ile üzerindeki kalıntıları alarak yüzünüz ile boynunuzdaki farkı dağıtabilirsiniz.

Kapatıcı

Makyaj malzemelerinin en önemlilerinden biri ise kapatıcılar. Günün yorgunluğu veya uykusuzluğunuzu gizleyerek yüzünüzde canlılık sağlıyor. Teninize uygun tonu seçerek göz altı morluklarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz. Maybelline New York Instant  Anti Age Eraser kapatıcı en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Cilt tonunuza göre sizin için en ideal tonu kullanabilirsiniz.

Bronzer

Yüzünüze güneşin ışığını saçmak ve sıcak tonları yakalayabilmek adına bronzer kullanımı oldukça tercih ediliyor. Kontür işlemi için de bronzerdan faydalanabilirsiniz. Elmacık kemikleri ve çene bölgesine uygulayabilirsiniz. Lancome Bronze & Grow bronzerlar arasında oldukça terchi edilen ürünlerden biri.

Allık

Sağlıklı bir cilt görünümü için allık kullanımından faydalanabilirsiniz. Baharın gelişi ile birlikte şeftali ton allıklar oldukça ideal bir seçenek. Allık uygularken fırçayı yüzünüze tamamen yaymamaya, doğal bir görünüm yakalamaya özen göstermelisiniz. L’oreal Paris Life’s a Peach şeftali tonu allığını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Aydınlatıcı

Işıl ışıl bir cilt için aydınlatıcı kullanmayı deneyebilirsiniz. Kaş altı, burun ucu, elmacık kemik üstü ideal kullanım yerleri arasında. Aydınlatıcıyı yay fırçalar ile hafifçe uygulayabilirsiniz. The Balm Mary Lou Manizer oldukça çok tercih edilenler arasında.

BB Krem

Doğal görünümün güzelliğini savunanlar için no make up make up, yok gibi makyaj için bb kremler oldukça elverişli. Cildinizde nemlendirici etkisi yaratarak doğal görünmenizi sağlıyor. Cildinizdeki renk tonlarını dengelemek için Urban Decay bb kremi deneyebilirsiniz. Cildinizdeki kusurları kapatmaya yardımcı olduğu için günlük makyajlarınızda kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Pudra

Cilt kusurlarını önlemeye yardımcı makyaj malzemelerinden biri de pudradır. Hem makyajı sabitleyip hem kapatıcılığı arttırır. Pudra uygulamasının yapay durmaması için sünger ile birlikte fırça kullanabilirsiniz. Günümüzde oldukça kullanılan transparan pudralar sayesinde daha pürüzsüz bir makyaj elde edebilirsiniz.

DUDAK MAKYAJ MALZEMELERİ

Dudak Makyaj Malzemeleri

Dudak Kalemi

Dudaklarınızı olduğundan daha net ve dolgulu göstermek istiyorsanız dudak kalemi kullanabilirsiniz. Kenar çizgileri oluşturarak yüz hattınızda dudaklarınız netleştirebilirsiniz. Kullanacağınız ruja yakın ton kalemler ile daha doğal dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalem Açacağı

Kalem açacağı makyaj malzemeleri arasında oldukça yer kaplıyor. Dudak kalemleri ve göz kalemleri ve kaş kalemlerinin ucunu açarak kullanımı kolaylaştırmak adına kalem açacağını her daim çantanızda taşımanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kalın uçlu kaş kalemleri ile kaşlarınızı olduğundan çok kalın göstererek hoş görünmemesine yol açabilirsiniz. Bir çok güzellik ürünü satan yerlerden kalem açacağı satin alabilirsiniz.

Ruj

Mat, parlak, likit gibi bir çok çeşidi bulunan rujların bir çok farklı renkleri de bulunuyor. Gündelik havanıza göre istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Doğal bir görünüm için parlatıcı veya lipbalmlar ile gününüzü geçirebilirsiniz. Sürekli ruj tazelememek için mat ve kalıcı rujlar işinizi kolaylaştırabilir. The Balm Meet Matte Hughes rujunun bir çok tonunu günlük hayatta kullanarak kalıcı rujun tadına varabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu