Madecassol Krem Nasıl Kullanılır? (2019)

Madecassol krem, ergenlik döneminde birçok kişinin ortak sorunu akne ve sivilcelerdir. Akne ve sivilceler sadece kötü görüntüye neden olmakla kalmıyor aynı zamanda insanlarda özgüven eksikliği psikolojik problemlere yol açabiliyor. Sadece ergenlikte değil ilerleyen yıllarda da görülebilen ve özellikle iltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olan Madecassol krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı araştırılıyor. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmamız gerekiyor. İsterseniz kullanım şekline geçmeden önce krem hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

Madecassol Krem Nedir?

Ciltte oluşan yaralanmaların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan bu kremin ham maddesi Centella Asiatica isimli bir bitkidir. Kremin en önemli özelliği cildi yenilemesi ve derinin altına nüfuz etmesidir. Bu sayede ciltte oluşan sivilcelerin ve yaralanmaların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Diğer sivilce ilaçlarına oranla daha az yan etkisi bulunması nedeniyle hem doktorlar tarafından tavsiye edilmekte hem de sivilce problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bu kremin doktorun verdiği dozajda kullanılması halinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Dozajı doğru ayarlamama durumunda ise bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. En önemlisi de bu kremi açık yaraya doğrudan uygulamak gerekir. Kremi kullanmak için doktora başvurmanız durumunda size kullanım şeklini ve dozajını zaten anlatacaktır.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Vücutta oluşan akne ve sivilce gibi problemlerin yanı sıra yara izini tedavi etmeyi amaçlayan Madecassol krem, aynı zamanda hamilelik döneminde kadınlarda oluşan çatlakların giderilmesinde de aktif rol oynar. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için cilt bakım ürünleri ile karıştırılarak cilt maskesi olarak da tercih edilebilir. İnternet üzerinde bu kremi kullanıldığı çok sayıda maske tarifi bulunmaktadır. Elbette yine bir dermatoloğa görünmeden bu tür maskeleri kullanmak önerilmez.

Madecassol Krem Kullanımı

Madecassol krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı sivilce problemi yaşayan birçok kişi tarafından internet üzerinde araştırılıyor. Öncelikle bu krem doktor kontrolünde ve reçeteli bir şekilde kullanılabiliyor. Türkiye genelinde bütün eczanelerde satışa sunuluyor ancak reçete olmaması halinde almanız mümkün değil. Bu nedenle kremi kullanabilmek için önce bir cildiye uzmanına görünmeniz gerekiyor. Doktorun yaptığı kontrollerin ardından bu kremi istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Uygun görmesi durumunda doktor size kremi reçete edecektir. Hemen eczaneye başvurarak kremi satın alabilir ve doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanabilirsiniz. Kremden fayda görmek için doktorların tavsiye ettiği dozajı uymak çok önemlidir. Aynı zamanda düzenli kullanımı sivilce ve yara izi tedavisinde büyük önem taşır.

Madecassol krem tek başına kullanılabileceği gibi bazı cilt maskelerinin içinde ve Bepanthol gibi bazı kremlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Ne amaçlı kullanırsanız kullanın kremi uygularken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle bu kremi kesinlikle açık yaralara uygulamayın. Sadece yara izi tedavisinde ve kabuk bağlamış olan yaralarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Cildinize kremi uyguladıktan sonra ince bir tabaka halinde yaşayan ve kısa bir sürecin kremi emmesini bekleyin.

Madecassol Krem Kullanımı

Aynı zamanda cildinizdeki sivilce izlerinin tedavisinde kullanırken iz kalmış bölgeye az miktarda krem uygulamanız öneriliyor. Her ne kadar yan etkisi bulunmasa da fazla kullanmak ciltte tahrişe yol açabiliyor. Kremi cildinize uyguladıktan sonra güneşe çıkmanız kesinlikle tavsiye edilmiyor. Çünkü kremin güneşle teması halinde ciltte lekelenme yaptığına dair bulgular var. Yaz aylarında sivilce tedavisi için bu kremi kullananların yanında mutlaka güneş kremi kullanması gerekiyor.

Madecassol Faydaları

Madecassol krem nasıl kullanılır ve cilde faydaları nelerdir gibi soruların yanıtını sizler için araştırdık. İşte bu mucize kremin cilt için faydaları;

  • Ameliyat nedeniyle oluşan yaralanma ve yırtılma durumlarında cildi yenileyerek yara izlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Kadınlarda doğum sonrasında bebeklerin emmesi sonucu göğüs ucunda oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır. Ancak emziren kadınlar bebeğini emzirdikten sonra sürmeli ve bebek emmeden önce iyice temizlenmelidir.
  • Ergenlik döneminde ya da Daha sonrasında ciltte oluşan sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılır.
  • Ciltte oluşan sivilce ve akne izlerinin tedavisinde kullanılır.
  • El ve ayaklarda mevsim geçişleri ya da sonrasında oluşan çatlakların tedavisi ne yardımcı olur. Kış aylarında fazla kuruyan ve çatlayan cildiniz için bu kremi Tercih edebilirsiniz. El ve ayaklar için düzenli kullanımı halinde çatlaklara ortadan kaldırır aynı zamanda nemlendirir.
  • Özellikle kuru ve hassas ciltlerin nemlendirilmesi için bu ürün son derece uygundur. Ancak doktor tavsiyesinde ve gün içinde en fazla 2 defa kullanılması önerilir.
Madecassol Faydaları
Madecassol Faydaları

Madecassol Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Doktorun tavsiye ettiği dozda kullanılması halinde bu kremin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak mutlaka tedavi sırasında doktor tavsiyesine uyulmalı ve doz aşımına gidilmemelidir. Özellikle fazla kullanımında ciltte tahrişe neden olabileceği gibi Açık yaraya sürülmesi halinde yarının kabarcıklanmasına yol açabilir. Beklenmeyen bir yan etki görülmesi halinde hiç zaman kaybetmeden bir doktora başvurmak önemi nedir.

Madecassol Kremin Yan Etkileri
Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol Kremi Kimler Kullanabilir?

Yukarıda Madecassol krem nasıl kullanılır sorusuna verdiğimiz yanıttan da anlaşılacağı üzere bu krem genel anlamda cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla tercih edilmektedir. Başta akne ve sivilce olmak üzere ciltte oluşan birçok sorunun tedavisi için bu kremden yardım alabilirsiniz. Açık yara olmadığı sürece egzama ve diğer yaralanmaların tedavisinde de kullanılabilir. Ayrıca Madecassol Krem ile cilt beyazlatma işlemi de yapılıyor.

Hamilelik sırasında cilt çatlağından mustarip olanlar, ergenlik döneminden kalan sivilce ve akne izleri bulunanlar, sıcak ve soğuk hava nedeniyle ellerinde ya da cildinde çatlama oluşanlar, yanlış solaryum ve lazer epilasyon gibi uygulamalar sonucunda ciltlerinde tahriş ve yanık oluşanlar, genital bölgede yırtılma problemi yaşayanlar bu kremi tercih ederek sorunlarından kurtulabilir. Aynı zamanda sağlıklı kişilerde cilt bakımı amacıyla bu kremden yardım alabilir. Yazımızın devamında cilt bakımı için kremin kullanımına ilişkin detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Madecassol Kremi Kimler Kullanabilir?

Madecassol Krem ile Cilt Bakımı

Birçok cilt sorunu için kullanabileceğiniz Madecassol krem, başka kremlerle ve başka malzemelerle de karıştırılabiliyor. Özellikle kuruyan ve çatlayan cildinize önlem almak istiyorsanız bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 Çay kaşığı bepanthol krem
  • 1 Çay kaşığı Madecassol krem
  • 1 ampul E vitamini

Cam bir kasenin içerisine aldığınız bütün malzemeleri iyice karıştırarak harmanlayın. Karışımı hazırladığını sırada malzemelerin ölçüsünü kesinlikle arttırmayın ya da azaltmayın. Karışım hazır hale geldikten sonra göz çevresi ve dudaklar hariç olmak üzere bütün yüzünde bu karışımı uygulayın. Cildinizde sorunlu olan bölgelere daha fazla krem uygulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde bir saat kadar bekletin ve ardından ılık su ile iyice durulayın. Bu maskenin uygulama sıklığı 2 haftada 1 defadır. Tavsiye edilen uygulamadan daha fazlasını yapmayın.

Madecassol Krem ile Cilt Bakımı
Madecassol Krem ile Cilt Bakımı

Madecassol Krem Kullananların Yorumları

Madecassol krem kullananlar genellikle ürünün etkilerinden son derece memnun. Özellikle akne tedavisinde kısa süre içerisinde ürünün faydalarını görmeye başladıklarını söyleyen kullanıcılar aynı zamanda ürünün kuruyan cilde parlattığını ifade ediyor. Kremi yara izi tedavisinde kullananlar da fayda gördüklerini belirtirken özellikle Bepanthol ile birlikte kullanmanın çok daha faydalı olduğunu söyleyenler var.

Madecassol krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı.Videodan da bakabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu