Genel

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem faydaları ile bir çok rahatsızlıkta kullanılmaktadır. Etkili ve belli limitler ile kullanım sağlandığında yardımcı bir kremdir.

Fito krem, genellikle 40 gram olan tüplerde eczanelerde satılır. Reçeteyle satılan, beyaz renkli ve yumuşak dokulu bir kremdir. Bu krem genel olarak cildin dokusunu iyileştirir ve cilt hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu açıdan ciltteki yaralar çok kısa sürede iyileşir.

Fito kremin etken maddesi 6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil maddesidir. Fito anti-enflematuar ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu kremin anti-enflematuar özelliği sayesinde sürüldüğü yara bölgesini mikrop ve bakterilerden tamamen arındırır. Üstelik mikrop ve bakterilere karşı adeta bir koruyucu kalkan oluşturur. Ciltteki yanık, yara, çizik, ciltteki aşırı kuruma, ödem ve morluklar gibi cilt problemleri için oldukça uygun bir kullanıma sahiptir. Fito krem fiyatı 2019’da 11,39 TL’dir.

Fito Krem Kullanımı Nasıldır?

Fito kremi, ciltteki sorunlu bölgeye hafif ve ince bir tabaka biçiminde sürülmesi gerekir. Cilt öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. Daha sonra fito kremi bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

fito krem kullananlar

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.

Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.

Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.

Fito kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.

Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.

Fito krem soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.

Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.

Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.

Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.

Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.

Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.

Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.

Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

fito krem yüze sürülür mü

Fito Krem Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. İçindeki antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

fito krem pişik tedavisi

Fito Krem Pişik Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito Krem Periyodik Olarak En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Yüz Bölgesine Uygulanabilir mi?

Bu kremin birçok farklı cilt problemine iyi gelir. Vücudun her bölgesinde kullanabileceğiniz bu kremin içerdiği maddelere alerjiniz olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir.

Fito Krem Egzamaya iyi gelirmi?

Fito krem egzama tedavisi konusunda etkili bir üründür. Çok sık kullanılmaması kaydıyla egzamalı bölgeye sürüldüğünde egzama etkisi azalır. Fito krem ile Egzama tedavisi yapılabilir. Egzamalı bölgede oluşan iltihaplı alanlarda kaşıntının önüne geçer ve egzamalı bölgeyi rahatlatır.

Fito Krem Sedef Hastalığını Geçirir mi?

Fito krem Sedef hastalığına sebep olan semptomların etkisini azaltır. Tamamen geçirmez fakat rahatsızlığa sebep olan etkilerde azalma olduğu gözlemlenmiştir. Sedef Hastalığı tedavisinde sadece yardımcı bir ürün olarak kullanılabilir. Çok yoğun bir şekilde sürülmesi tavsiye edilmez.

Fito Krem Hemoroid Tedavisinde kullanılır mı?

Hemoroid sebebiyle makatta oluşan çatlakların tedavisinde kullanılabilir. Fito krem hemoroid çatlaklarının sebep olduğu ağrıyı iyileştirir.

Fito Krem Hamilelikte kullanılabilir mi?

Fito krem hamilelikte kullanılır mı sorusu çok sık geliyor. Bu duruma açıklık getirmek gerekiyor. Fito krem içeriğinde hassas ciltlerde alerjik tepkimelere sebep olabilir. Bu yüzden özellikle hamilelik sürecinde doktor onayı ile kullanılması tavsiye edilir.

Fito krem doğum sonrası çatlak tedavisi

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlaklarda Kullanımı

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito krem pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

Fito Krem Sinek Isırığı Kullanımı

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito Krem, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

İçerik faydalı mıydı?

Bu yazıya 1-5 arasında yıldız ile puan ver

Puan: / 5. Oy Sayısı:

Daha Fazla Göster

4 Yorum

  1. Fito Krem Fiyatı 2019’da 15 Tl ile 17 Tl arasında iniş çıkış mı yaptı yoksa bu ürünün muadili olarak satılan benzer bir ürün mü var? Ayrıca Ürünün Prospektüs bilgilerine https://www.ilacprospektusu.com/ilac/176/fito-krem-40-gr buradan baktım ama pek anlam veremedim o konuda bilginiz var ise bir kaç sorum olacak. Fito Krem 50 Mg olanının bebeklerde kullanımı uygun mu? Herhangi bir yan etkileri olur mu? Bir internet sitesinde Fito krem gözenek için kullanılmaz daha çok pişik veya sivilce için kullanılır tarzında bilgi okumuştum ne kadar doğrudur bu bilgi. Vereceğiniz cevaplar için takipte kalacağım şimdiden teşekkürler.

    1. Recep bey merhaba, Fito krem 40gr fiyatı 2019 yılı için 17,26 TL’dir. Fito krem bebeklerde kullanımı prospektüs içerisinde yer almaktadır. Krem pişik tedavisi için bebeklerde tercih edilmektedir. Fito krem yan etkileri arasında ciddi bir durum yoktur. Karın ağrısı belirtisi gösterebilir. Yaygın bir yan etkisi bulunmuyor. Krem sivilce tedavisi için ve pişik tedavisi için kullanılıyor. Gözenekler için farklı ürünler tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu